Phenix

Phenix logo

Phenix je značkou technického lyžařského oblečení s dlouhou tradicí a výbornou pověstí. Nabízí špičkové produkty oblíbené profesionálními i rekreačními lyžaři po celém světě.

Z historie
Společnost byla založena v roce 1952. Zakladatel značky Phenix, Kazuo Tajima, se rozhodl zúročit bohaté zkušenosti z oblasti světového lyžařského trhu, sahající od japonských svahů po sjezdovky v Evropě a USA, a veškerou energii nasměroval k vytvoření špičkového lyžařského oblečení určeného jak nadšencům, tak i profesionálům. Phenix byl od počátku lídrem v inovacích - stále se snaží vyvíjet nové technologie a materiály a také držet krok s módními trendy.

Technologie
Klíčem k mimořádné kvalitě produktů značky Phenix je dlouholetý výzkum - Phenix při výrobě svého oblečení vždy aplikuje nejnovější poznatky a technologie. Používá také materiály šetrné k životnímu prostředí, jako například kožešiny pečlivě vybrané z licencovaných farem, aby nabídl maximální pohodlí, lehkost, flexibilitu a kontrolu vlhkosti.

Materiál
PHENIX Co.Ltd, Tokyo, Japan je lídrem v oblasti textilních technologií pro sjezdové lyžování. Již od roku 1952 se podílí na výzkumném programu americké NASA. Z této spolupráce vznikla řada špičkových textilních technologií, prověřených v nejtvrdších podmínkách severu. Materiál se vyznačuje velmi nízkou hmotností v kombinaci s excelentní úrovní prodyšnosti a nepromokavosti. Oblečení je testováno a doporučováno profesionálními lyžaři.

Sponzoři
Již od roku 1993 je Phenix oficiálním dodavatelem sportovního oblečení norskému reprezentačnímu týmu alpského lyžování. Počínaje rokem 2006 Phenix zásobuje také japonský národní lyžařský tým.

Funkčnost
Phenix usiluje o vytváření lyžařského oblečení, které reaguje na pohyb a zůstává pohodlné i v těch nejtvrdších podmínkách. Pro dosažení tohoto cíle užívá Phenix veškeré síly a technologie - i tam, kde tato snaha není na první pohled vidět. Kupříkladu 3-D Air Cutting je technologií, díky níž bunda nezatěžuje lyžařova ramena.
Oblečení Phenix umožňuje lyžování bez stresu.

Phenix technologie

Odolný svrchní materiál definující úroveň komfortu technických materiálů. Je vytvořen, aby poskytoval maximum komfortu zejména: výjimečnou úrovní odolnosti proti tlakové vodě (pro ochranu v nejtěžších bouřkových dešťovýchpodmínkách) a značně zvýšenou prodyšností tělesných par. Entrant Dermizax-EVrychleji uschne ve srovnání s jinými materiály: super nepromokavost má navíc i velkou výdrž 80 procentních bodů i po 100 pracích cyklech. Toto zaručuje celoživotní garanci nepromokavosti a prodyšnosti pro váš nejlepší komfort. V neposlední řadě ultratenká membrána poskytuje materiálu Entrant Dermizax-EV hladkou žebrovanou texturu, velmi nízkou hmotnost v kombinaci s nejvyšší mírou nepromokavosti: 20,000mm H²O a excelentní úroveň prodyšnosti 20,000g/m²/24h.

MATERIALTECHNOLOGIES

Vysoce výkonný materiál je výsledkem rozsáhlého vývoje. Phenix 10,000mmH²O zajišťuje perfektní odolnost proti vodě a větru. Díky vysoké propustnosti tělesných par vás udrží v suchu a teple i v drsných klimatických podmínkách.     


Ergonomický design Phenix lyžařského oblečení, vyvzorované s maximální pečlivostí ve R&D Center Phenix, vám vždy poskytne maximum svobody pohybu.Ergonomický design Phenix lyžařského oblečení, vyvzorované s maximální pečlivostí ve R&D Center Phenix, vám vždy poskytne maximum svobody pohybu.

UŽ NIKDY NEBUDETE KUPOVAT NOVÉ DĚTSKÉ LYŽAŘSKÉ OBLEČENÍ KAŽDOU SEZÓNU!

Jednoduše zatáhněte za šňúrky v zadní části límce bundy a v postranním švu kalhot a upravte potřebnou délku rukávů a kalhot tak, aby odpovídala vzrůstu vašeho dítěte. Phenix věří že je důležité pracovat na tom, aby toto oblečení poskytovalo dětem konstantní podmínky – sucho a teplo. Jen tak si mohou naplno vychutnat tu pravou zábavu na sněhu!